ایمپلنت-های-دندانی

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی (کاشت دندان ) ایمپلنت های دندانی پین های باریک و ظریفی از جنس تیتانیوم خالص سازگار با بدن هستند که درون استخوان فک گذاشته می شوند. ایمپلنت ها جایگزینی مناسب و دائمی برای یک یا چند دندان از دست رفته می باشند. از دست دادن یک یا چند دندان اثر چشمگیری در زیبایی ،روحیه و اعتماد به نفس ،هچنین صحبت کردن و تغذیه افراد دارد. ایمپلنت های دندانی توانایی جویدن ، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را به فرد بازمی گرداند. 
افرادی که مناسب این درمان هستند: .افرادی که یک یا چند دندان را از دست داده اند. .افرادی که به صورت مادرزادی چند دندان را نداشته اند. .در افرادی که همه ی دندانهای خود را از دست داده اند ،با استفاده از چندین ایمپلنت میتوان دندان های مصنوعی با گیر بسیار مناسب(اوردنچر متکی بر ایمپلنت ) تهیه نمود. مزایای ایمپلنت های دندانی: کاشت ایمپلنت به دلیل تحریک استخوان ناحیه بی دندانی مانع از تحلیل استخوان می شود. پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود. بنابراین فرم صورت، کمتر دستخوش تغییرات ناشی از از دست دادن دندان میشود. جراحی قرار دادن ایمپلنت نسبتا ساده است و بیمار دردی حین پروسه جراحی نخواهد داشت.پس از گذاشتن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، استخوان سازی سطح ایمپلنت انجام میشود و به اصطلاح استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد (اسئواینتگریشن). این فرآیند معمولا 3 تا 4 ماه زمان میبرد ، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.ایمپلنت مزایا یی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده ،دارد. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود .به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.
نکات مهم و عوارض ایمپلنت های دندانی :  ایمپلنت ها تقریبا هزینه زیادی دارند.طول زمان درمان نسبتا طولانی است .(2 تا 4 ماه بسته به نوع استخوان بیمار) .   درد کمی بعد از کاشت ایمپلنت ممکن است وجود داشته باشد که با مصرف مسکن ها قابل کنترل میباشد.عوارض جراحی همچون خونریزی و عفونت و تورم نیز امکان دارد رخ دهد .نیاز به معاینات منظم ایمپلنت توسط دندانپزشک میباشد تا از سلامت کامل ایمپلنت اطمینان حاصل شود. در موارد نادری  امکان ایجاد بی حسی گوشه ی لب در برخی موارد به علت  اسیب به اعصاب فک در کاشت ایمپلنت و یا مشکلاتی سینوسی ، وجود دارد که در بسیاری از موارد بسته به شرایط بیمار و تبحر جراح  قابل پیشگیری ،هستند.
ایمپلنت ها انواع مختلفی بر اساس سایز، سطح ،طراحی و شرکت و کشور سازنده و …دارند . در کلینیک ایرانا به کارگیری تمام انواع ایمپلنت ها بر اساس خواست مراجعه کنندگان گرامی و تشخیص دندانپزشکان و جراحان مجرب امکان پذیر میباشد.


تماس با ما : 0985137601142
ایمیل : info@novinirana.com
فیلم های متخصصین
تجربیات مهمانان ما
مشاهده ویدیو های بیشتر
فارسی عرب