ایمپلنت های دندانی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | دی 20ام, 1396

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی پین های باریک و ظریفی از جنس تیتانیوم خالص سازگار با بدن هستند که درون استخوان فک گذاشته می شوند. ایمپلنت ها جایگزینی مناسب و دائمی برای یک یا چند دندان از دست رفته می باشند. از دست دادن یک یا چند دندان اثر چشمگیری در زیبایی ،روحیه و اعتماد به نفس ،هچنین صحبت کردن و تغذیه افراد دارد. ایمپلنت های دندانی توانایی جویدن ، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را به فرد بازمی گرداند.
در افرادی که همه ی دندانهای خود را از دست داده اند ،با استفاده از چندین ایمپلنت میتوان دندان های مصنوعی با گیر بسیار مناسب(اوردنچر متکی بر ایمپلنت ) تهیه نمود.کاشت ایمپلنت به دلیل تحریک استخوان ناحیه بی دندانی مانع از تحلیل استخوان می شود. پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود. بنابراین فرم صورت، کمتر دستخوش تغییرات ناشی از از دست دادن دندان میشود.
جراحی قرار دادن ایمپلنت نسبتا ساده است و بیمار دردی حین پروسه جراحی نخواهد داشت.پس از گذاشتن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، استخوان سازی سطح ایمپلنت انجام میشود و به اصطلاح استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد (اسئواینتگریشن). این فرآیند معمولا 3 تا 4 ماه زمان میبرد ، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.
ایمپلنت مزایا یی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده ،دارد. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود .به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.ایمپلنت ها انواع مختلفی بر اساس سایز، سطح ،طراحی و شرکت و کشور سازنده و …دارند .
در کلینیک ایرانا به کارگیری تمام انواع ایمپلنت ها بر اساس خواست مراجعه کنندگان گرامی و تشخیص دندانپزشکان امکان پذیر میباشد.

ارسال پاسخ