بخش فارسی

جراحی بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

 

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که پلک های افتاده را ترمیم نموده و ممکن است شامل برداشتن پوست، عضله و چربی اضافی گردد. وقتی پا به سن می گذارید، پلک های شما کش آمده و عضلات نگهدارنده ی آنها ضعیف می گردند در نتیجه ممکن است چربی اضافه در پایین و بالای پلک های شما انباشته شده و منجر به آویزان شدن ابروها و پلک بالایی و همچنین پف زیر چشم گردد.

آویزان شدن پوست اطراف چشم ها علاوه بر مسن تر نشان دادن شما می تواند منجر به کاهش دید جانبی بخصوص در قسمت های بیرونی و بالایی شعاع دید گردد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده و یا کاملا از بین ببرد و باعث شود چشمان شما جوانتر و بازتر بنظر رسد.

برای کمک به تصمیم راجع به اینکه بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، باید انتظارات واقعی از این روش را دانسته و مزایا و خطرات انجام آن را بشناسید.

چرا انجام می شود؟

 

شما ممکن است زمانی که پلک های آویزان مانع باز شدن کامل چشم شما شده و یا پلک پایینی شما به پایین کشیده می شود از بلفاروپلاستی استفاده کنید. جدا کردن بافت اضافی پلک بالایی می تواند دید شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا و یا پلک پایین باعث جوانتر و هشیار تر دیده شدن چشم می شود.

در صورت داشتن مشکلات زیر، بلفاروپلاستی می تواند گزینه ی مناسبی برای باشد:

• آویزان بودن و یا پفی بودن پلک بالا

• پوست اضافی در پلک بالا که دید جانبی را مختل می کند

• پوست اضافی در پلک پایین

• پف زیر چشم

ممکن است شما همزمان با عمل دیگری مثل لیفت پیشانی یا صورت و یا احیای پوست به انجام بلفارو پلاستی اقدام کنید.

پوشش بیمه به اینکه تا چه حد این جراحی به ترمیم اختلال بینایی می پردازد بستگی دارد.  اگر این جراحی فقط برای زیبایی باشد شامل پوشش بیمه نخواهد شد. بلفاروپلاستی پلک پایین تقریبا همیشه برای دلایل زیبایی انجام می شود.

 

چگونه باید آماده ی این عمل شوید؟

 

قبل از قرار تعیین وقت برای عمل بلفاروپلاستی جلسه ای با یک جراح پلاستیک و یک متخصص چشم و یا جراح پلاستیکی که در زمینه ی جراحی چشم تخصص دارد راجع به موارد زیر صحبت خواهید کرد:

• سابقه ی پزشکی. جراح شما در مورد جراحی هایی که قبلا داشته اید و یا بیماری های کنونی مثل خشکی چشم، گلوکوم (آب سیاه)، حساسیت ها، مشکلات گردش خون، بیماری های تیروئید و یا دیابت با شما صحبت خواهد کرد. پزشک همچنین از شما در مورد استفاده از داروها، ویتامین ها و مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر سئوالاتی می پرسد.

• انتظارات شما. برای تعیین میزان رضایت حاصله از عمل یک مشورت صادقانه در مورد انتظارات شما و انگیزه ی اقدام به این جراحی بسیار کمک خواهد کرد. جراح با شما در مورد اینکه پروسه چگونه مطابق میل شما شود صحبت خواهد کرد.

 

قبل از انجام عمل پلک ها، اقدامات زیر را باید انجام دهید:

 

انجام تست فیزیکی. جراح از شما یک تست فیزیکی که ممکن است شامل میزان تولید اشک و اندازه گیری اجزای پلک شما شود خواهد گرفت.

انجام تست بینایی. پزشک، چشمان شما را بررسی کرده و بیناییتان را که شامل دید جانبی هم می شود ارزیابی می کند. این کار در واقع برای امکان استفاده از پوشش بیمه انجام می شود.

عکس برداری از پلک ها. از زوایای مختلف از چشمان شما عکس برداری می شود. این عکس ها به برنامه ریزی برای جراحی کمک کرده، اثرات وسیع و بلند مدت آن را معین کرده و برای استفاده از بیمه استفاده می شوند.

 

موارد زیر از شما خواسته می شود:

 

• استفاده از داروهایی مثل وارفارین (کومادین و ژانتوفن)، آسپیرین، ایبوبروفن (آدویل، موترین و ...)، سدیم نپروکسین (آلیو و ...)، نپروکسین و سایر داروها و مکمل های گیاهی که منجر به افزایش خونریزی می گردند قطع گردد. از پزشک در مورد مدت زمان قطع استفاده ی این داروها قبل از جراحی سئوال کنید. تنها داروهایی را که توسط جراح تأیید می شوند مصرف کنید.

• از چندین هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را قطع کنید. سیگار کشیدن موجب کند شدن روند درمان می گردد.

• با کسی برای رساندنتان به درمانگاه قبل از عمل و به خانه بعد از انجام عمل هماهنگ کنید. برنامه ریزی کنید تا شب اول جراحی بعد از بازگشت به خانه کسی پیش شما بماند.

 

هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

 

بلفاروپلاستی

برچسب ها

نوین ایرانا

زیبایی مشهد

بلفاروپلاستی

جراحی پلک

مرکز جراحی زیبایی مشهد

کلینیک نوین ایرانا:

دسترسی سریع

کلینیک نوین ایرانا

کلینیک زیبایی نوین ایرانا با کادری مجهز و 10 سال سابقه درخشان در امور جراحی زیبایی و دارنده گواهی نامه بین المللی، همراه شما خواهد بود.

آدرس: مشهد- چهارراه خیام، دستغیب 35 نبش بیستون 2، کلینیک تخصصی نوین ایرانا

تلفن تماس: 00985137601141

طراحی و پیاده سازی توسط دکتر غلامی

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک نوین ایرانا محفوظ است.