بخش فارسی

تزریق بوتاکس

بوتاکس، فیلرهای زیبایی و سایر مواد قابل تزریق در باب درمان و برطرف نمودن چین و چروک ها به طور چشمگیری بین بسیاری از افراد که حتی در ظاهر تزریقات پیشگیرانه دارند در حال محبوب شدن می باشد. اگر به اینگونه درمان ها فکر می کنید، احتیاج به دانستن چه مسائلی قبل از پا گذاشتن به مطب دکتر یا جراح خواهید داشت؟

 

فیلرها

 

در مقایسه با هموار کردن پوست و کشیدن آن، یک فیلر قابل تزریق به تغییر مشخصات صورت و تبدیل آن به نوع جوانترش کمک می کند. تزریق مواد پر کردنی به زیر پوست می تواند چین های عمیق مثل چین و چروک های بینی (به نام "خط های پرانتزی" هم نامیده می شود که از گوشه ی بینی تا گوشه ی دهان ادامه دارد) را پر نموده، لب های پُرتری را ایجاد کرده و قسمت های تو خالی چشم ها و لُپ ها را پر کند. در گذشته از کلاژن بعنوان تنها فیلر استاندارد استفاده می شد اما در حال حاضر اسید هیالورونیک با برندهای متفاوت محبوب تر شده است.

 

فیلرها چقدر عمر می کنند؟

 

فیلرهای اسید هیالورونیک 6 تا 12 ماه عمر می کنند. فیلرهای ترکیبی نظیر رادیوس نیز عمری حدود 12 تا 18 ماه دارند. انتقال چربی (به گونه ای که چربی بدن خود شما از عضوی دیگر استخراج شده، فرآوری گردد و سپس به صورتتان تزریق شود) شاید تا سال ها باقی بماند، گرچه احتمال باقی نماندن طولانی و جذب مجدد چربی به بدن وجود دارد.

 

 

آیا فیلرها درد دارند؟

 

تزریق درد دارد و درد آن بسته به خود بیمار و قسمتی که به آن تزریق می گردد متفاوت است. در قسمت هایی نظیر چین های بینی، ممکن است سوزش موقتی اتفاق بیفتد. به علت اینکه تزریق با سوزش همراه بوده و برای اکثر افراد غیر قابل تحمل است، معمولا برای لب ها از بی حسی استفاده می گردد.

خطرات استفاده از فیلرها کدامند؟

 

از رایج ترین عوارض جانبی فیلرها می توان به کبودی، عفونت و واکنش آلرژیک اشاره کرد. عوارض خاصی در صورت تزریق سهوی فیلر به داخل رگ های خونی توسط تکنسین وجود خواهد داشت که شایع ترین آن از بین رفتن پوست می باشد. باید مراقب فیلرهای دائم بود زیرا کاملا مستعد عوارض جانبی خاص و طولانی مدت هستند.

 

تزریقات ضد چین و چروک

 

خواص ضد پیری ماده بوتولینوم (که بعنوان بوتاکس و دیسپورت فروخته می شوند) احتمال دارد در پشت پرده ی صورت های جذاب و خوب مانده ی هالیوودی ها وجود داشته و اخیرا نیز نزدیکتر به افراد معمولی دیده می شود. وقتی بوتاکس تزریق شود، ماهیچه ها را شل کرده و از جمع شدن پوست که منجر به ایجاد چین و چروک است جلوگیری می نماید. این روش برای خطوط بیان حالت نظیر خط اخم، خط سورپرایز در پیشانی، پای کلاغ (گوشه ی چشم) و گردن بوقلمون (خط های روی گلو) مؤثر خواهد بود.

 

از کجا می شود بوتاکس را تهیه کرد؟

 

بوتاکس دارویی است که فقط با نسخه ی پزشک تجویز می گردد، اگرچه افرادی که تخصص پزشکی هم ندارند آن را تزریق می کنند. این کار توسط افراد عادی که طبق نسخه ی یک پزشک اقدام می کنند و یا در کلینیک های زیبایی که چندین تزریق گر تحت نظارت یک پزشک متخصص این کار را انجام می دهند قابل انجام است اما باید مراقب متحمل شدن عواقب استفاده ی نادرست از بوتولینوم که جزء سموم عصبی میکروبی قوی می باشد بود.

به نقل از نماینده ی انجمن جراحی پلاستیک استرالیا، آقای جئوف لیونز، بوتاکس باید توسط پزشکان در مقادیر مناسب تجویز و تزریق شود. اگر قرار است توسط فرد دیگری تزریق شود، باید تحت نظارت کامل یک پزشک باشد. افرادی هستند که بدون هرگونه نظارت اقدام به تزریق بوتاکس می کنند و ما به هیچ عنوان این کار را توصیه نمی کنیم. روش های غیر تهاجمی مانند فیلرها و بوتاکس بعنوان متد کم خطر در نظر گرفته می شوند اما این به معنای حذف کامل خطر نیست. اغلب خطرات آن خفیف هستند اما با این حال، خطر همچنان وجود دارد.

هزینه ی بوتاکس چقدر است؟

 

این هزینه به مقدار تزریق بستگی دارد. تعداد واحد بوتاکسی که شما نیاز خواهید داشت به میزان فعال بودن ماهیچه هایتان وابسته است. برای درمان پیشانی شما تقریبا به 10 تا 20 واحد بوتاکس نیاز خواهد بود و هزینه ی آن وابسته به قیمت پزشک معالج شماست. هزینه ی درمان پیشانی تقریبا با هزینه ی درمان پای کلاغ اطراف چشم ها برابر است.

 

آیا بوتاکس درد دارد؟

 

درد بوتاکس شباهت به گاز یک مورچه دارد که حدودا برای چند ثانیه باقی خواهد ماند.

 

بوتاکس تا چه مدت ماندگاری دارد؟

 

اثرات تزریق بوتاکس به صورت، معمولا تا 3 الی 4 ماه باقی خواهد ماند اما با درمان های در حال پیشرفت می تواند طولانی تر شود.

 

در صورت استفاده از بوتاکس چه اتفاق نامطلوبی ممکن است رخ دهد؟

 

عوارض جانبی محتمل بوتاکس در ناحیه ی تزریق معمولا موقتی و محدود هستند که شامل افتادگی پلک ها، کبودی، سر درد، درد صورت، قرمزی، تورم در ناحیه ی تزریق، جمع شدن پوست، ضعف عضلات، بی حسی، یا یک حس درد، سوزن سوزن شدن و حالت تهوع می باشد.

در برخی موارد نادر، اثرات سم می تواند به فراتر از ناحیه ی تزریق انتقال پیدا کرده و باعث عوارض جانبی بیشتری از قبیل مشکل در بلع، صحبت کردن و یا تنفس گردد که این مشکلات در مواردی که مقدار بیشتری از بوتاکس را تزریق کرده اند بعلت تضعیف عضلات مرتبط به این اعمال بوجود می آیند.

 

آیا تزریق بوتاکس برای پیشگیری توصیه می شود؟

 

با توجه به خواص هموار کننده ی بوتاکس، گزارشاتی مبنی بر اینکه افراد جوان و حتی نوجوان از بوتاکس پیشگیرانه استفاده کرده اند دیده شده است. توصیه این است که اگر دارید به سنین جوانی می رسید می توانید از بوجود آمدن چین و چروک ها از همان ابتدا جلوگیری کنید. بنا به شنیده های دکتر لیونز، حتی نوجوانانی هستند که تزریق بوتاکس را بعنوان پاداش در ازای نتایج خوب در امتحانات مدرسه دریافت می کنند. با این حال وی به پرهیز از استفاده از فیلرها و بوتاکس در این سنین هشدار می دهد.

 

استفاده های غیر زیبایی بوتاکس

 

بوتاکس غالبا داروی تجویز شده برای گروه پزشکی غیر زیبایی می باشد. بوتاکس می تواند به بیماران دارای ام اس و فلج مغزی و همچنین افرادی که از درد دندان و بی اختیاری ادرار و ... رنج می برند کمک کند.

بوتاکس می تواند تعریق بیش از حد (هیپر هیدروز) را با از کار انداختن غدد تعریق درمان نماید. در نواحی زیربغل، صورت، دست و پا و ... از بوتاکس می توان استفاده کرد. در قسمت زیر بغل، با کمک بوتاکس می توان تعریق بسیار زیاد را تا 6 ماه و در برخی موارد تا یک سال برطرف نمود. این ماده بعد از گذشت 3 الی 4 ماه برای پاها و حدود 6 ماه برای دست ها کم کم از بین می رود. تحلیل رفتن آن در پاها و دست ها ممکن است کمی دردناک باشد.

بوتاکس همچنین می تواند به کسانی که دارای ضعف مثانه هستند کمک کند. این ماده به داخل عضلات مثانه تزریق شده، باعث شل شدن آنها گردیده، ظرفیت آن را افزایش داده و بی اختیاری در ادرار را کاهش می دهد. این روش از 6 ماه تا 1 سال ماندگاری دارد.

برای درمان میگرن مزمن (نوعی که بیشتر از 14 روز در ماه رخ می دهد) بوتاکس هر 12 هفته در نواحی سر و گردن تزریق می گردد.

 

هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

 

تزریق بوتاکس

برچسب ها

کلینیک زیبایی

زیبایی مشهد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

مرکز جراحی زیبایی مشهد

کلینیک نوین ایرانا:

دسترسی سریع

کلینیک نوین ایرانا

کلینیک زیبایی نوین ایرانا با کادری مجهز و 10 سال سابقه درخشان در امور جراحی زیبایی و دارنده گواهی نامه بین المللی، همراه شما خواهد بود.

آدرس: مشهد- چهارراه خیام، دستغیب 35 نبش بیستون 2، کلینیک تخصصی نوین ایرانا

تلفن تماس: 00985137601141

طراحی و پیاده سازی توسط دکتر غلامی

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک نوین ایرانا محفوظ است.