بخش فارسی

تزریق چربی

در روش پیوند چربی، چربی ها از نواحی پرچربی مثل قسمت های بیرونی ران ها گرفته شده و به سایر نقاط بدن که کمبود چربی دارند مثل صورت، دست ها، سینه و یا باسن منتقل می شود. این روش ایمن، ماندگار و قابل تحمل، نتیجتا منجر به ایجاد ظاهری طبیعی خواهد شد. هر ساله، هزاران نفر موفق به انجام پیوند چربی گشته و از نتایج این امر راضی هستند.

 

چه زمانی به انتقال چربی نیاز دارید؟

 

• اگر در صورت خود فرو رفتگی و یا چین و چرو ک دارید

• اگر به دنبال اصلاح ماندگارتری نسبت به فیلرهای موقتی هستید

• اگر به دنبال فرم دهی به بدن، ترمیم جای جوش، پر کردن فرورفتگی های بدن و جوانسازی دست ها و صورت خود هستید

• جهت بازسازی سینه، پر کردن نقوص ظاهری یا پوشاندن رد ایمپلنت سینه

 

ملاحظات

 

نکات مثبت

• چربی اتولوگ (از بدن خود شما) بر خلاف فیلرهای پوستی، ماده ای مشابه را جایگزین می کند که در واقع احتمال واکنش های آلرژیک به ماده های خارجی را کاهش می دهد.

• نتایج حاصله از انتقال چربی کاملا طبیعی، ماندگار و ایمن هستند.

• انتقال چربی یک روش غیرتهاجمی برای انجام جوانسازی صورت می باشد.

 

نکات منفی

 

• آماده کردن بافت چربی در مرحله ی اول برای انتقال در مقایسه با فیلرهای پوستی که به صورت بسته بندی حاضری موجود می باشند زمان براست.

• به همان نسبت که از فیلرهای پوستی ماندگارتر است، هزینه ی بیشتری هم دارد.

• برای افزایش سایز و فرم دهی، ممکن است جهت رسیدن به اندازه و فرم دلخواه سینه و باسن نیاز به جلسات متعدد باشد.

موارد ذکر شده مهم ترین جنبه های مثبت و منفی انتقال چربی است. اگر به دنبال رسیدن به نتیجه ی دلخواه و مد نظر خود هستید می بایست با جراح زیبایی مشورت نمایید.

 

آیا شما فرد مناسبی برای انجام انتقال چربی هستید؟

 

هدف از پیوند چربی بزرگ کردن یا پر کردن نواحی کم حجم است. معمولا نواحی پیوند زده شده یا تزریق شده شامل دست ها، صورت (شامل لب ها)، فرو رفتگی های صورت (ایجاد شده در اثر لیپوساکشن و یا جای زخم)، سینه و باسن (برای تقویت و بزرگ کردن) می باشد. البته شما باید دارای ناحیه ی اهدا کننده که چربی را بتوان از آن برداشت نمود باشید. نداشتن مشکلی در گردش خون و همچنین مشکلات پزشکی و عدم استعمال دخانیات بسیار اهمیت دارد.

انتقال چربی به صورت: اگر در صورت خود فرو رفتگی هایی مثل خطوط خنده، خطوط لبخند و پای کلاغ (گوشه ی چشم ها) دارید؛ چربی می تواند از شکم، ران ها و سایر نقاط بدن شما جدا شده و به صورتتان تزریق گردد. جای جوش و فرو رفتگی در صورت، لب ها و گونه ها نیز می توانند پر گردند. جراح پلاستیک شما می تواند از پیوند چربی برای حداقل نمودن خطوط بین بینی و دهان، اصلاح فرو رفتگی یا برآمدگی پوست و کمتر کردن چین و چروک های پیشانی استفاده کند.

بزرگ کردن سینه: اگر به دنبال افزایش معقول اندازه در سینه ی خود هستید گزینه ای مناسب برای پیوند چربی به سینه می باشید اما سینه ی شما باید از ابتدا دارای فرمی خوب و پوستی مناسب باشد. اگر پوستی ضعیف و سینه هایی آویزان داشته و افزایش سایز قابل توجهی در سینه ی خود انتظار دارید این روش برای شما مناسب نیست. مسئله این است که چربی استفاده شده برای افزایش سایز سینه کاملا بسته به مقدار چربی پیش بینی شده برای برداشت خواهد داشت.

ایمپلنت سینه به همراه پیوند چربی: اگر در پروسه ی انجام ایمپلنت؛ فرم سینه ی شما نیاز به بزرگتر شدن داشته باشد، پیوند چربی می تواند مفید به نظر رسد. اگر بعد از اقدام به انجام بزرگ کردن سینه با ایمپلنت همچنان نافرمی هایی باقی بماند، می تواند توسط چربی، پر شده تا ظاهری هموار و فرمی ایده آل را به ارمغان آورد.

بازسازی مجدد سینه با پیوند چربی: اگر کمبودی در سینه خود در اثر لامپکتومی سرطان سینه دارید، پیوند چربی روشی مؤثر برای پر کردن این کمبودهاست. همچنین پیوند چربی گزینه ای برای ترمیم کلی سینه به دنبال ماستکتومی است؛ اگرچه برای رسیدن به حجم معقول سینه، پروسه ای چند مرحله ای متشکل از حداقل دو تا چهار جلسه متوالی پیوند چربی نیاز خواهد بود.

بزرگ کردن باسن با پیوند چربی: بسیاری از افرادی که باسنی پر تر و گرد تر می خواهند "لیفت باسن برزیلی" را انتخاب می کنند که در آن از انتقال چربی برای بوجود آوردن باسنی قوس دار بدون استفاده از ایمپلنت استفاده می گردد. برای فرم دهی ناحیه ی اطراف و نیز جمع آوری چربی اتولوگ مناسب برای تزریق، از لیپوساکشن استفاده می گردد.

جوانسازی دست با پیوند چربی: پیوند چربی برای دست ها جهت افزایش حجم، پر کردن چین و چروک ها، پوشاندن رگ های زیرپوستی و تاندون ها و بهبود کیفیت پوست در گذر زمان انجام می گردد.

اگر وضعیت سلامت مناسب، دیدی مثبت و انتظاراتی واقع گرایانه دارید، بعنوان گزینه ای مناسب برای انجام این عمل می باشید.

روش انتقال چربی چگونه انجام می شود؟

 

چربی از یکی از قسمت های بدن شما برداشته شده، شسته شده و خالص سازی می گردد سپس به دقت با سوزن های طراحی شده ی مخصوص این کار به قسمت هایی که نیاز به تقویت دارند تزریق می شود. برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه ممکن است پروسه ی پیوند چربی چندین بار تکرار گردد. این پیوند شامل سه مرحله می باشد: (1) برداشت (2) خالص سازی و انتقال (3) جایگذاری

برداشت: شما به کمک جراحتان ناحیه ی برداشت چربی را انتخاب کرده سپس با استفاده از بی حسی موضعی تزریق انجام می گردد. سپس جراح شکاف کوچکی برای برداشت چربی ایجاد کرده و با استفاده از روشی کاملا استریل، یک آنژیوکت متصل به سرنگ را برای استخراج چربی بکار می گیرد (لیپوساکشن).

خالص سازی و انتقال: به محض اینکه مقدار کافی چربی از ناحیه ی اهداء کننده برداشته شد، جراح برای آماده سازی سلول های چربی جهت انتقال به سرنگ ها، آنها را فرآوری می کند. خالص سازی ممکن است نیازمند یک سانتریفیوژ برای چرخاندن چربی و یا یک فرآیند فیلتراسیون برای جداسازی ناخالصی ها باشد.

جایگذاری: محل پیش بینی شده برای دریافت پیوند آماده می گردد. جراح یک سوزن مخصوص و یا آنژیوکت را درون شکاف محل گیرنده قرار می دهد. سوزن تزریق معمولا چند بار به داخل ناحیه ی پیوند وارد شده و بیرون آورده می شود. هر بار که سوزن از ناحیه ی تزریق بیرون کشیده می شود، نواری از مجموعه های بافت چربی دار به دقت در قسمت های بافت طبیعی قرار داده می شوند. این پروسه تا زمان بدست آمدن اصلاح مورد نظر که ایجاد شبکه ای از چربی های پیوندی است ادامه خواهد داشت. بعضی از جراحان ماساژ ناحیه ی پیوند را برای رسیدن به فرم دلخواه انجام می دهند برخی هم ترجیح می دهند به تکنیک های جایگذاری برای رسیدن به فرم صحیح اکتفا کنند. جراح ممکن است از یک بانداژ برای پوشاندن ناحیه ی پیوند زده شده استفاده کند.

هدف جراح پلاستیک زیبایی و تمامی دستیاران، رسیدن به زیباترین و طبیعی ترین نتایج و همچنین تا جایی که امکان دارد تجربه کردن جراحی آسان و راحتی می باشد.

 

چه گزینه هایی برای من وجود دارد؟

 

چربی شما ممکن است برای تغییر دادن برجستگی های بدنتان، ترمیم جای زخم ها، پر کردن فرو رفتگی های ایجاد شده بر اثر لیپوساکشن و جراحی های سرطان و همچنین جوانسازی دست ها و صورت استفاده گردد. مناطق معمول برای بدست آوردن چربی شکم و پهلوها، پشت بازوها، لگن و ران ها می باشد. گزینه هایی که جراح در مورد آنها با شما مشورت می کند از قرار زیر است:

• چه نواحی از بدن شما مناسب انتقال چربی هستند؟

• چه نواحی بهترین گزینه برای برداشت چربی هستند؟

• آیا روش مناسب دیگری نیز وجود دارد؟

 

پزشکان کلینیک ایرانا از تزریق چربی در موارد زیر استفاده می کنند:

زیبایی چانه

زیبایی گونه

پروتز لب

رفع چین و چروک صورت

از بین بردن چروک و سیاهی دور چشم

چاق شدن ساق پا

درمان خط اخم

درمان خط خنده

جوان سازی پوست دست

تزریق چربی به سینه

بزرگ شدن باسن

 

هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

تزریق چربی

برچسب ها

نوین ایرانا

زیبایی مشهد

تزریق چربی

مرکز جراحی زیبایی مشهد

کلینیک نوین ایرانا:

دسترسی سریع

کلینیک نوین ایرانا

کلینیک زیبایی نوین ایرانا با کادری مجهز و 10 سال سابقه درخشان در امور جراحی زیبایی و دارنده گواهی نامه بین المللی، همراه شما خواهد بود.

آدرس: مشهد- چهارراه خیام، دستغیب 35 نبش بیستون 2، کلینیک تخصصی نوین ایرانا

تلفن تماس: 00985137601141

طراحی و پیاده سازی توسط دکتر غلامی

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک نوین ایرانا محفوظ است.