online essay writing services uk

روکش و پل های دندانی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | اسفند 19ام, 1396

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

روکش و پل های دندانی (dental crown and bridge)

روکش دندان چیست ؟

روکش  یا به عبارت دیگر پروتز دندان ثابت برای دندان‌هایی که دیواره ‌هایشان شکسته یا حجم زیادی از ساختار آنها به دلیل پوسیدگی از بین رفته باشد؛ همچنین دندان‌هایی كه به دلیل عصب‌کشی یا نازک شدن جداره، احتمال شکستن ‌شان وجود داشته باشد، گذاشته میشود ،تا علاوه بر حفاظت از آنها در برابر شکستن، عملکرد و زیبایی دندان نیز مجددا به آن باز گردانده شود.
 روکش ها انواع مختلفی همچون تمام فلزی، فلزی-سرامیکی و تمام سرامیکی دارند که بسته به نوع کاربرد و صلاحدید دندانپزشک مورد تجویز قرار میگیرند.
 • چه افرادی مناسب این طرح درمان هستند:
  -دندان هایی که به دلیل پوسیدگی ،ساختار زیادی از دست داده اند.
  -دندان هایی که تحت درمان ریشه(عصب کشی )قرار گرفته اند.
  -دندان هایی که دچار سایش شدید شده اند.
  -برای افرادی که یک دندان را از دست داده اند میتوان با تراش دو دندان مجاور با قرار دادن بریج (پل ) دندان را جایگزین نمود.
    مزایای قرار دادن روکش های دندانی:
  زیبایی دندانهای طبیعی را باز میگرداند،از تخریب بیشتر دندان جلوگیری میکند.عملکرد دندان را حد زیادی احیا میکند.دندان از دست رفته را میتواند جایگزین نماید.هزینه درمان نسبت به ایمپلنت مناسب تر است. روکش ها ماندگاری بیشتری نسبت به ترمیم ها دارند ودر صورت بهداشت خوب سال ها ماندگارند.
  نکات مهم و عوارض روکش های دندانی:
   اگر بهداشت بیمار مناسب نباشد ممکن است دندان زیر روکش دچار پوسیدگی شدید شود. امکان  سایش دندان مقابل در مواردی که گلیز روکش از بین رفته است،وجود دارد. احتمال ترک یا پریدگی چینی روکش نیز هست.   گاهی  فلز لبه روکش بعد از تحلیل لثه دیده میشود.نیاز به تراش دندان دارد به خصوص در زمان بریج کردن نیاز به تراش دو دندان سالم مجاور ناحیه ی بی دندانی دارد. بیمار نیاز به چندین جلسه مراجعه به دندانپزشک برای تکمیل درمان دارد.
در کلینیک ایرانا انواع رو کش های دندانی توسط دندانپزشکان مجرب و با همکاری بهترین لابراتورها برای ارائه کارهای زیبا ،ماندگار و طبیعی انجام میشود.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ارسال پاسخ