online essay writing services uk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جراحی لثه

دندان توسط انساج مختلفی احاطه شده است که از آن مراقبت و نگهداری می کنند و بیماری و اشکال در ساختمان هر یک از آنها به از دست رفتن دندان منتهی می شود. این بافت ها عبارتند از لثه، استخوان فک و رشته های ظریفی از جنس الاستیک که دندان را به استخوان فک متصل می کنند. این رشته ها به نام پریودونتال لیگامنت نامیده می شوند.

ادامه مطلب

اصلاح خط لبخند

صلاح طرح لبخند به درمان‌هایی گفته می شود که برای زیبا کردن لبخند بر روی اندازه، شکل و رنگ دندانها، نحوه قرار گیری آنها، طول دندان، طرح لثه و میزان نمایان شدن لثه در هنگام لبخند انجام می شود.اصلاح طرح لبخند می‌تواند به زیبایی و باز گراداندن جوانی کل صورت کمک کند.

ادامه مطلب

ونیر

ونیر لایه ی بسیار نازکی از سرامیک (لامینیت سرامیکی) یا مواد رزین کامپوزیت دندانی(ونیر کامپوزیت ) است که روی دندان قرار داده می‌شود.لامینت های سرامیکی و ونیرهای کامپوزیتی جهت برطرف کردن زردی ، بد رنگی و بدفرمی ، اصلاح شکل و اندازه دندان ها ، بستن فاصله بین دندان ها وطراحی لبخند به کار می روند.

ادامه مطلب

بلیچینگ

بلیچینگ درمانی است که در آن بد رنگیها و رنگدانه هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها شده اند بر طرف میشود وودندانها را سفید و زیبا می نماید. در طی بلیچینگ چیزی به ساختار دندان اضافه نمی‌شود و در واقع طی یک واکنش شیمیایی، دندان ها سفیدتر می شوند. ماده اصلی سفید کننده دندانها پر اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده بین هرمهای مینایی دندان ها میشود و آنها را از بین میبرد.

ادامه مطلب

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی پین های باریک و ظریفی از جنس تیتانیوم خالص سازگار با بدن هستند که درون استخوان فک گذاشته می شوند.ایمپلنت ها جایگزینی مناسب و دائمی برای یک یا چند دندان از دست رفته می باشند. از دست دادن یک یا چند دندان اثر چشمگیری در زیبایی ،روحیه و اعتماد به نفس ،هچنین صحبت کردن و تغذیه افراد دارد. ایمپلنت های دندانی توانایی جویدن ، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را به فرد بازمی گرداند.

ادامه مطلب

افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج روشی است که برای شکل دادن مجدد به لثه ها در محل اتصال به دندان ها، که برای اصلاح طرح لبخند طراحی شده است. همانطور که از نام آن مشخص است، در این روش سطح بیشتری از دندان آشکار می شود و به منظور زیبایی دندان در صورت نیاز سطح استخوانی دندان ( که در معرض دید است) به صورت دلخواه تنظیم می شود.

ادامه مطلب

ارتودنسی

بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد. درمان های ارتودنسی مثل استفاده از براکت ها برای منظم کردن دندان هایی که کج شده و یا به درستی کنار هم قرار نگرفته اند، استفاده می شود.

ادامه مطلب

درمان ریشه

این عنوان از سه کلمه Root به معنای ریشه، و Canal به معنای مجرا و Therapy به معنی معالجه تشکیل شده که مفهوم کلی آن معالجه مجرای ریشه دندان می‌باشد و شاخه‌ای از دندانپزشکی به نام اندو یا اندودونتیکس است که شامل دانش و اعمالی است که به معالجه و حفظ ریشه دندان می‌پردازد و وظیفه تشخیص و درمان پالپهای آماسی و بیمار شده را به عهده دارد.

ادامه مطلب

پروتز دندان

منظور از اصطلاح پروتز دندان، دندان مصنوعی یا تعویض دندان است. این پروتزها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان استفاده می شود تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی یک دندان بکار برده می شوند و عموما دندان مصنوعی نامیده می شوند…

ادامه مطلب

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.