online essay writing services uk

prp مزوتراپی

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: 0 | دی 8ام, 1396

تزریق PRP مزوتراپی

 درمان بوسیله پلاسمای غنی شده با پلاکت است. PRP در زمینه های مختلف از جمله جراحی فک و صورت، ارتوپدی، سوختگی­هاو درمان زخم­های مزمن به کار می رود.در زمینه زیبایی کاربرد PRP در مواردی مثل درمان چین و چروک­ها، کاهش اثر آکنه و اسکار زخم­ها، کاهش تیرگی، گودی و پف زیر چشم، درمان طاسی و جلوگیری از ریزش موی سر و ابرو می باشد. همچنین در صورت تزریق PRP بطور همزمان با تزریق چربی، ماندگاری چربی تزریق شده افزایش می باید.
درمان با PRP در 3 مرحله انجام می شود:
ابتدا حدود 80-35 سی سی از خون شما گرفته می شود. این کار بسیار شبیه به دادن یک آزمایش خون معمولی است. خون جمع آوری شده شما در داخل کیت مخصوص پی آر پی  ریخته می شود. سپس کیت، در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار می گیرد و در 2 مرحله حدود 15 تا 20 دقیقه چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز دستگاه، اجزای خون شما را از هم جدا می کند. پلاکت ها ی تغلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل پلاسما، پلاکت و عوامل رشد فراوان  است، آماده به استفاده در پوست سر می باشد. هدف از این فرایند، افزایش اثرات درمان PRP در ریزش مو است.  در مرحله بعد پلاسمای غنی از پلاکت توسط یک سوزن بسیار ظریف به داخل پوست سر تزریق می شود. این کار توسط تزریقات متعدد در نقاط مختلف پوست سر و با عمق کم ( 3 تا 4 میلیمتر ) انجام می پذیرد. از آنجایی که حجم پی آر پی در هر تزریق کم است و سوزن استفاده شده بسیار نازک می باشد لذا میزان درد و سوزش هنگام کار معمولا خفیف خواهد بود که البته با استفاده از بی حس کننده های موضعی این حالت ناخوشایند باز هم کمتر شده و یا اصلا وجود نخواهد داشت. توصیه می شود محل عمل پی آر پی تا روز بعد شسته نشود. بعد از انجام پی آر پی نیاز به هیچ گونه استراحت وجود ندارد و شما می توانید به فعالیت های عادی خود بپردازید. استفاده از پی آر پی در جهت رشد مو، منافع زیادی دارد. نشان داده شده است که فاکتور های رشد تغلیظ شده پلاکتی در رشد موهای جدبد و پر پشت کردن موهای قبلی و همچنین در ضخیم و تقویت موهای پیوندی بسیار موثر است.

مزوتراپی

برای زیبایی راه های زیادی وجود دارد. یکی از این روش های درمانی استفاده از مزوتراپی است که برای جوانسازی پوست و درمان ریزش موی سر به کار می رود. این روش کم خطر، نسبتاً ارزان و مفید بوده و با استفاده از تزریق در نقاط خاصی می تواند زیبایی و شادابی را برای پوستتان به ارمغان بیاورد. مزوتراپی صورت  عمل تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، داروهای هومیوپاتی و سنتی به لایه میانی پوست است. دارو دقیقا جایی تزریق می شود که بیمار در آن ناحیه نیاز به درمان دارد. مزوتراپی کاربردهای متعددی دارد و برای درمان بیماری های بسیاری، هم برای زیبایی و هم بیماری های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی پوست صورت نتایج فوق العاده ای را عرضه می کند، یک روش پیشگیری کننده و معالجه کننده است. مزوتراپی به دلیل خطرات کم و اینکه هزینه مزوتراپی صورت مقرون به صرفه است ، نسبت به جراحی و داروهای خوراکی ترجیح داده می شود.
از جمله بیماری هایی که با مزوتراپی قابل درمان هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
درمان سلولیت و لاغری موضعی
انباشت چربی
درد مزمن
اسپاسم عضلانی
آکنه
انواع آرتریت
چین و چروک دور چشم و صورت
بی خوابی/اضطراب
خطوط و ترک های پوست
آسیب های ورزشی
کم پشت شدن مو
بافت جای زخم/ کلاژن بیش از حد

ارسال پاسخ